Pro pacienty

Hematologické ambulance

Ordinace pro poruchy metabolismu
a odvykání kouření

Zabýváme se celým spektrem hematologických onemocnění, především diagnostikou a léčbou těžkých poruch hemostázy, tj. krvácivých a trombotických stavů, diagnostikou a léčbou nejrůznějších typů anémií a poruch bílé a destičkové krevní řady. Jsme vysoce specializovaným centrem pro léčbu hemofilie, von Willebrandovy choroby a jiných závažných vrozených i získaných krvácivých stavů. Poskytujeme široké diagnostické a léčebné spektrum hematologických vyšetření včetně provádění trepanobiopsií a podávání transfuzí na denních lůžkách. Poskytujeme konziliární činnost pro všechna specializovaná centra v rámci FN.

Neprovádíme léčbu akutních leukémií, maligních lymfomů a dalších hemato-onkologických onemocnění, vyžadujících léčbu na specializovaném hemato-onkologickém pracovišti.

Lékařky:
MUDr. Jitka Šlechtová
MUDr. Zdeňka Hajšmanová
MUDr. Alena Lavičková
MUDr. Eva Havlová
MUDr. Pavla Šigutová
MUDr. Lenka Bultasová

MUDr. Michaela Janoušková

Sestry:
Martina Poppová, DiS. – staniční sestra

Lenka Fantišová
Martina Lájošová
Milena Suchá

Kontakt:
areál FN Plzeň Lochotín

Alej Svobody 80, vchod D nebo F, 9. nadzemní podlaží, čísla dveří 09.0924, 09.0925, 09.0926
tel.: 377 10 4991-3

Orientační systém FN - vchod D
  Orientační systém FN - vchod F

Ordinační hodiny:

Ambulance č. 1: 9:00-15:00
Náběry krve na ambulanci  č. 1: 6:45-8:30
Abulance č. 2, 3: Po-Čt 9:00-13:00, Pá 9:30-13:00

Zabýváme se diagnostikou a léčbou metabolických poruch u dospělých pacientů. Zaměřujeme se na metabolické poruchy, které urychlují rozvoj aterosklerózy, zejména na poruchy metabolismu tuků. Poskytujeme poradenství a léčbu pacientům závislým na tabáku.

Lékaři:
MUDr. Hana Bernášková